До ______________ районного суду
00000, Україна, _________ області
м. _______, вул. ________________
стягувач: ПІБ
00000, м. ______, вул. ___________
________ району, __________області
боржник: Управління Пенсійного фонду
в ________________ районі
00000, м. ______, вул. _____________
АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ
про стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги «дітям війни»
Я, ПІБ_____, 00 ________ ______ року народження, відповідно до статті 1 Закону України № 2195-ІV від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни» є «дитиною війни». Згідно зі статтею 6, зазначеного Закону з 1 січня 2006 року мені повинна виплачуватись щомісячна соціальна допомога у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Відповідно до ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Але за останні шість місяців щомісячна соціальна допомога мені сплачувалась не в повному розмірі.
Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені чи скасовані іншими нормативно-правовими актами.
Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року за № 10-рп/2008, у справі за конституційним поданням Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремих положень ст. 65 розділу 1, пунктів 61, 62, 63, 66 розділу 2, пункту 3, розділу 3 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» і 101 народного депутата України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень ст. 67 розділу 1, п.п. 1-4, 6-22, 24-100 розділу 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (справа щодо предмета та змісту закону про Державний бюджет України), визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення п.п. 41 розділу 2 Закону України «Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України».
З дати ухвалення рішення Конституційним Судом України, тобто з 22 травня 2008 року, управління ПФУ України в _________ районі, __________ області мало проводити підвищення пенсії дітям війни відповідно до ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком.
Згідно з частиною 2 статті 19 та частиною 3 статті 22 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти на підставі в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З системного аналізу наведених вище норм чинного законодавства, рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року, норми ч. 2 ст. 152 Конституції України, випливає наступне, що, з 22 травня 2008 року, ПФУ України в ________ районі, ____________ області мав діяти у відповідності із вимогами діючої норми ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», нараховувати та здійснювати мені доплату до її пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.
Таким чином, зважаючи на вищевикладене, невиплата мені соціальної допомоги, передбаченої статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», є протиправною і такою, що суперечить Конституції та законам України.
Пенсійний фонд України діє у відповідності до положення «Про Пенсійний фонд України» і здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного положення через створені в установленому порядку його територіальні управління. Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» рішення про призначення та перерахунок пенсій приймаються районними управліннями Пенсійного фонду України за місцем проживання пенсіонерів. Таким чином, обов’язок по нарахуванню та виплаті доплати до пенсії, передбаченої мені згідно ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» покладено саме на управління Пенсійного фонду України в _________ районі _______ області за місцем мого проживання.
Мінімальна пенсія за віком відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
Відповідно до статті 99, 100 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк , який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Мої законні права було обмежено шляхом прийняття окремих неконституційних положень нормативно-правових актів вищої сили, Законів України.
На підставі викладеного, керуючись частиною 2 статті 3, статтею 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», статтями 8, 19, 22, 55, 64, 95, 124, 147, 152 Конституції України, Рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року за № 10-рп/2008, ч. 2. ст. 46 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» №1058 від 09.07.03 року, Закону України «Про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати» від 20.10.2009 р. № 1646-VΙ, статтями 4, 6, 17, 18, 19, 49, 94 та статтями 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України:
ПРОШУ:
1. Зобов’язати відповідача, УПФ в _________ районі, _______ області провести перерахунок призначених виплат згідно ст. 6 Закону України № 2195-ІV, від 18 листопада 2004 року «Про соціальний захист дітей війни», виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком, розрахованої відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та сплатити на мою користь недоплачену мені, щомісячну соціальну державну допомогу «дітям війни» за попередні 6 місяців з 010.00.2012 року, по день винесення судом рішення.
2. Судові витрати покласти на відповідача.
3. Прошу розглянути справу без моєї присутності в зв’язку з похилим віком та станом здоров’я.
ДОДАТКИ:
– копія позовної заяви;
– заява про розгляд справи за моєї відсутності;
– копія паспорта та ідентифікаційного коду – 2 екз;
– копія пенсійного посвідчення з відміткою «Дитина війни» – 2 екз;
– квитанція про сплату судового збору;
«____» ______________ 2012 р. __________ ПІБ.
Спасибо. Очень помогла Ваша статья.